Majstrovstvá Slovenska v OB na dlhých tratiach
  • Vytvoril: SPE
  • Dátum: 07.08.2023 23:13:36
  • Komentáre
Majstrovstvá Slovenska v OB na dlhých tratiach (Limbach, Slnečné údolie, 23.9.2023): PROPOZÍCIE

• Komentáre
Pohár Slovenského Krasu 2023 (Kulturpark, Kukučínova 2, Košice, 11. - 18.8.2023): POKYNY

• Komentáre

Včera absolvovali naši reprezentanti poslednú individuálnu disciplínu na majstrovstvách sveta v orientačnom behu (MS) vo Švajčiarskom Flims Laax. Opäť si fantasticky počínala Tereza Šmelíková ktorá obsadila skvelé 21. miesto. Zvíťazila švédka Tove Alexandersson pred domácou švajčiarkou, naturalizovanou ruskou, Natáliou Gemperle a Hannou Lundberg zo Švédska. V mužskej kategórii zvíťazil domáci super favorit, švajčiar Matthias Kyburz pred kolegom z reprezentácie Joeym Hadornom a prekvapením včerajšieho finále rakúšanom Jannisom Bonekom. Daniel Pompura obsadil v silnej konkurencii 43. miesto. Dnes v posledný deň šampionátu sú na programe štafety. Naši chlapci sa predstavia v zložení Daniel Pompura, Adam Jonáš a Jakub Chupek. Štart prvých úsekov je naplánovaný na 12:20.

Čítať ďalej

MS Švajčiarsko 2023 Dlhá trať
  • Dátum: 13.07.2023 18:04:11
  • Komentáre

Dnes bola na majstrovstách sveta v orientačnom behu vo Švajčiarskom Flims Laax na programe kraľovská disciplína-dlhá trať. Srdce slovenského fanúšika dnes plesalo, pretože slovenská reprezentantka Tereza Šmelíková predviedla životný výkon, výkon hodný šampiónky a vybojovala fantastické 17. miesto na extrémne náročnej trati vo Švajčiarskych Alpách. Tereza už od úvodu predvádzala skvelý orienťák, takmer nerobila chyby a robila správne rozhodnutia na dlhých postupoch. Zvíťazila domáca Simona Aebersold pred švédkou Tove Alexandersson, bronz vybojovala nórka Andrine Benjaminsen. V mužskej kategórii sa našim chlapcom nedarilo možno ako chceli, ale v tvrdej konkurencii sa nestratili. Jakub Chupek obsadil 47. miesto, Adam Jonáš 52. miesto. Zvíťazil nór-obhajca titulu- Kasper Harlem Fosser pred domácim favoritom Matthiasom Kyburzom a Ollim Ojanahom z Fínska. Pozajtra je na programe stredná trať. Do finále sa prebojovali dvaja naši reprezentanti. Daniel Pompura štartuje v čase 12:34, Tereza Šmelíková v čase 11:45. Držme našim silno palce!
Na foto Tereza Šmelíková v cieli v kresle líderky.